Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenia medyczne obejmują zakres tematyczny związany z medycyną, ale także z tematami pokrewnymi jak biologia, chemia, farmacja. Tłumaczenia medyczne wiążą się z wielką odpowiedzialnością dotyczącą życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego też biuro tłumaczeń colltra w zależności od zaawansowania tekstu przypisuje do zlecenia odpowiednią osobę – albo tłumacza z potwierdzoną certyfikatami wiedzą z zakresu medycyny, bądź lekarza, który z kolei ma potwierdzoną znajomość danego języka.

Najpopularniejsze tłumaczenia medyczne to tłumaczenia wyników badań bądź historii choroby pacjenta. Przekład, który ma służyć wyłącznie pacjentowi w celach informacyjnych, traktowany jest jako tłumaczenie zwykłe, czyli takie, które nie potrzebuje pieczęci tłumacza przysięgłego. Z kolei tłumaczenie dokumentów, które mają posłużyć lekarzom sprawującym opiekę nad pacjentem, muszą być uwierzytelnione. Więcej na temat tego rodzaju tłumaczeń znajdziesz w zakładce: tłumaczenia poświadczone.

Dodatkowe informacje na temat tłumaczeń medycznych znajdziesz w naszym artykule: https://colltra.pl/blog/kto-wykonuje-tlumaczenia-medyczne/