Tłumaczenia dokumentów

Tłumaczenie dokumentów to jedne z najpopularniejszych rodzajów tłumaczeń zamawianych w naszym biurze. Dokumentacja związana może być z różnymi dziedzinami życia. Wyjeżdżasz do pracy za granicę, wyjeżdżasz na studia za granicę? Może kupujesz samochód za granicą, a może mieszkasz w innym państwie, ale zamierzasz wrócić do Polski?

Powyższe przykłady to niewielki odsetek niezliczonych przypadków, kiedy konieczne jest tłumaczenie dokumentów. Niektórzy korzystają z leczenia zagranicznego. Właściciele firm w Polsce często nawiązują relacje z partnerami bądź potencjalnymi klientami zagranicznymi. W każdym z tych przypadków profesjonalne tłumaczenie dokumentów jest niezbędne.

W przypadku leczenia, kiedy tłumaczymy dokumentację medyczną, zespół tłumaczy nie może pozwolić sobie na najmniejszy błąd – chodzi tu przecież o zdrowie pacjenta. Nie znaczy to, że należy lekceważyć inne rodzaje tłumaczeń. Tłumaczenia dokumentów biznesowych muszą być tak samo pieczołowicie wykonane – tak, by kopia była zgodna z oryginałem. Często takie tłumaczenia są domeną tłumaczy przysięgłych.

Najpopularniejsze tłumaczenia dokumentów to tłumaczenia dokumentów samochodowych, jak na przykład tłumaczenie umowy kupna-sprzedaży, co jest prawnie wymagane przy zakupie samochodu za granicą. Ponadto często tłumaczeń dokumentów potrzebują osoby mieszkające w innym kraju, chcące wziąć kredyt hipoteczny w polskim banku.

Wykonujemy wszystkie wyżej wspomniane tłumaczenia dokumentów. W zależności od potrzeby nasze tłumaczenia wykonuje również tłumacz przysięgły. Większość dokumentów wymaga pieczęci tłumacza przysięgłego – proponujemy dokładnie dowiedzieć się, jaki rodzaj tłumaczenia jest konieczny w danym przypadku, aby nie płacić za tłumaczenie dwukrotnie.

W colltrze wykonujemy także tłumaczenia dokumentów jak:

  • karty msds

  • wypisy ze szpitala

  • akty urodzenia/ślubu/zgonu

  • akty notarialne

  • umowy biznesowe

  • dokumentacja techniczna

  • inne

Tłumaczenia dokumentów a nasi specjaliści

Biuro tłumaczeń colltra proponuje wysokiej jakości tłumaczenia dokumentów. Przede wszystkim w naszym biurze pracuje grono specjalistów. Nasi pracownicy mają odpowiednie wykształcenie lingwistyczne, a także wieloletnie doświadczenie w branży tłumaczeniowej.

Nasi tłumacze specjalizują się w wielu różnych dziedzinach – na przykład w branży medycznej lub biznesowej. Biuro colltra nawiązuje również współpracę ze specjalistami, którzy bardzo dobrze znają odpowiedni język obcy – na przykład współpracujemy z lekarzami – tłumaczami.

Każde zlecenie zawsze powierzamy odpowiednim osobom, dzięki czemu masz pewność, że Twoje tłumaczenie dokumentów będzie wykonane po prostu perfekcyjnie.

Tłumaczenia pisemne wykonane w naszym biurze przechodzą przez specjalnie przygotowany proces kontroli jakości, który polega na wielokrotnej weryfikacji tekstu – przez tłumacza, korektora, aż do specjalisty będącego rodzimym użytkownikiem obcego języka.

Zapraszamy do naszych oddziałów zlokalizowanych w miejscowościach: Katowice i Gliwice. Gwarantujemy wysokiej jakości tłumaczenia – zawsze w terminie.