Justyna Grzyb - jest założycielką CollTra. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz Centrum Tłumaczeniowe Transla w Sosnowcu (roczny intensywny kurs tłumaczeń pisemnych specjalistycznych z dziedziny prawa, medycyny i techniki oraz ustnych kabinowych). Specjalizuje się w tłumaczeniach z języka polskiego na angielski. Interesuje ją w szczególności przekład umów prawnych i treści marketingowych.

Justyna Grzyb – założycielka firmy

Justyna jest założycielką colltra. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz Centrum Tłumaczeniowe Transla w Sosnowcu (tłumaczenia pisemne specjalistyczne z dziedziny prawa, medycyny i techniki oraz tłumaczenia ustne kabinowe). Specjalizuje się w tłumaczeniach z języka polskiego na angielski. Domeną założycielki w przekładach specjalistycznych są tłumaczenia prawnicze, marketingowe, medyczne i techniczne.

Magdalena Kulawik – założycielka firmy

Założycielka firmy oraz również absolwentka filologii angielskiej. Także ukończyła kurs tłumaczeniowy Transla. Specjalizuje się w korektach tekstów angielsko-polskich. Pracę dyplomową poświęciła kalkom językowym, co teraz wykorzystuje w swojej pracy. Dodatkowo zajmuje się narzędziami CAT oraz ciągłym doskonaleniem warsztatu tłumacza w zakresie wykorzystywanego oprogramowania.

          Magdalena Lubczyńska                                     

W colltra zajmuje się głównie współpracą z klientem zagranicznym. Abiturientka anglistyki na Uniwersytecie Śląskim w specjalizacji tłumaczenia kabinowe: angielski i niemiecki. Tłumaczenia marketingowe i biznesowe to jej główne zainteresowanie.

Maciej Jurczak

Absolwent filologii angielskiej Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej. W colltra zajmuje się korektą językową oraz tłumaczeniami z dziedziny techniki, budownictwa i marketingu.

Tomasz Wyrostek

W colltra zajmuje się głównie współpracą z klientem polskim. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim. W zakresie tłumaczeń w szczególności interesuje go nowoczesny język gier i to jest jego główna specjalizacja. Zajmuje się także tworzeniem słowników i baz językowych.

Anna Polewka

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyła Podyplomowe studia przekładu organizowane przez Uniwersyt Wrocławski oraz Język angielski w zastosowaniu specjalistycznym na Politechnice Śląskiej. W firmie colltra zajmuje się przede wszystkim korektą językową. Interesują ją w szczególności tłumaczenia z zakresu prawa, biznesu i marketingu.

50+ tłumaczy

Współpracujemy z zaufaną grupą tłumaczy wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak: medycyna, prawo, IT, e-commerce, inżynieria, chemia, farmacja, biznes, marketing. Są to osoby z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tłumaczeń, posiadające wykształcenie filologiczne, specjalistyczne.

 

 

O firmie

Początki firmy można datować na 2008 rok, kiedy dwie założycielki – Justyna Grzyb i Magda Kulawik – niezależnie od siebie postanowiły założyć działalności gospodarcze. W roku 2010 obie działalności zostały połączone i tak powstała firma zrzeszająca ekspertów specjalizujących się w tłumaczeniach pisemnych, ustnych, poświadczonych i wielu innych (oferta). Wzrastająca liczba klientów sprawia, że wciąż poszerzamy nasz zespół – osoby chętne do dołączenia do naszego grona zapraszamy do śledzenia aktualnych ofert w zakładce praca. Każdy z nas jest specjalistą w poszczególnych tłumaczeniach – np. tłumaczenia pisemne i ustne, a tłumaczenia specjalistyczne to domena założycielek.

Chcąc, by nasze tłumaczenia były kompleksowe, stale rozwijamy nasze biuro, zatrudniając kolejnych fachowców, uczestnicząc w kursach i szkoleniach, itd. Powyżej znajdą Państwo więcej informacji na temat członków naszego zespołu. Nasze oddziały mieszczą się w miejscowościach: Gliwice; Katowice, jednak to w Gliwicach znajduje się główny oddział. Zapraszamy do kontaktu.