TŁUMACZENIA NIEMIECKI

Język niemiecki

Język niemiecki pochodzi z grupy zachodniej języków germańskich. Ze względów politycznych na język niemiecki wpływ ma wiele innych języków, jak np. język bawarski, alemański, środkowofrankijski, dolnoniemiecki i inne. Z kolei sam niemiecki na przestrzeni wieków bardzo mocno wpłynął na kształtowanie się kilku języków – np. języka jidysz.

Niemiecki – zakres użytkowania

Opisywany język jest z pewnością jednym z ważniejszych w naszym kraju. Przede wszystkim Niemcy to nasz zachodni sąsiad. Z języka niemieckiego korzystamy o wiele częściej niż z innych języków obcych (poza angielskim) – zarówno w kontaktach personalnych, jak i biznesowych. Mnóstwo większych i mniejszych firm w Polsce prowadzi sprzedaż produktów lub usług na rynku niemieckim.

Ponadto językiem niemieckim posługuje się wiele innych narodowości, zarówno w Europie, jak i w krajach innych kontynentów – w Namibii ma nawet status języka narodowego. Niemieckiego używa się m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w niektórych krajach Ameryki Południowej (Brazylia, Argentyna), na wschodzie (Rosja, Kazachstan), no i oczywiście w większości krajów Europy Zachodniej (Hiszpania, Francja, inne).

Tłumaczenia – niemiecki

W związku z bliskością Niemiec i z wieloma powiązaniami – w dużej mierze biznesowymi – wiele małych i dużych firm troszczy się o profesjonalne tłumaczenia. Niemiecki to język dość powszechny w Polsce – uczy się go w szkołach, wiele osób zna go dobrze na poziomie komunikacyjnym. Jednak w kontekście kontaktów biznesowych, gdzie w grę wchodzi zarówno niemiecki mówiony (spotkania biznesowe, szkolenia, inne), jak i pisany (np. umowy, oferty, strona internetowa, sklep internetowy, materiały reklamowe), warto skorzystać z profesjonalnych usług tłumaczeniowych. Firmy, które nawiązują współpracę z biurem tłumaczeń, otrzymują kompleksową usługę tłumaczeń w każdym aspekcie związanym z biznesem.

Tłumaczenia niemiecki – nasza oferta

Biuro tłumaczeń colltra oferuje profesjonalne tłumaczenia – niemiecki to język potrzebny w biznesie, a także w branży turystycznej, a nawet gastronomicznej (na przykład nad morzem). U nas otrzymasz rzetelne tłumaczenia – niemiecki i nie tylko! Zatrudniamy wykształconych lingwistów, posiadających odpowiednie kwalifikacje i specjalizacje. Z języka niemieckiego oraz ze wszystkich języków europejskich oferujemy wszystkie rodzaje tłumaczeń – ustne, pisemne, zwykłe i specjalistyczne, oraz uwierzytelnione. Pełna oferta znajduje się tutaj. Sprawdź! Zapraszamy także do naszych oddziałów, mieszczących się w miastach: Katowice, Gliwice.