Kiedy warto zatrudnić/wynająć tłumacza ustnego?

20/06/2018
Kiedy warto zatrudnić/wynająć tłumacza ustnego?

Jeśli korzystamy z usług biur tłumaczeń, najczęściej dzieje się to w formie pisemnej, do przetłumaczenia dajemy konkretne dokumenty, czekamy określony czas, w zależności od ich obszerności, a potem dostajemy gotowe tłumaczenie na wybrany język. Jednak wymienianie pism
z kontrahentami czy klientami nie zawsze jest wystarczającym sposobem komunikacji. Bywa tak, że spotkanie twarzą w twarz jest niezbędne. A przecież nikt nie nauczy się w tydzień czy miesiąc nowego języka. I jak tu prowadzić negocjacje, jeśli nie umiemy się nawet przywitać z naszym gościem? W takim momencie należy się zwrócić o pomoc do profesjonalistów.

Niezwykła sztuka tłumaczeń

Tłumacze zawodowo przekładający pisma i słowa z jednego języka na drugi okazują się w takiej sytuacji absolutnie niezastąpieni. Często są to osoby, które od dziecka ćwiczą dwa lub więcej języków i dlatego potrafią mówić w obu perfekcyjnie i przechodzić z jednego na drugi momentalnie. Nieraz widzieliśmy na przykład obrady Parlamentu Europejskiego, w których zatrudniani są tłumacze języków, którzy na bieżąco – symultanicznie – tłumaczą przemówienia i wypowiedzi. Bez tego obrady trwałyby o wiele dłużej. Symultaniczny sposób tłumaczenia możemy wykorzystać również w naszej firmie na spotkaniu z kontrahentami. Jak to wygląda? Rzecz w tym, by tłumacz był na tyle biegły w obu językach, by potrafił jednocześnie słuchać wypowiedzi jednej strony i tłumaczyć ją drugiej stronie. By osiągnąć taki poziom wprawy, konieczne są lata nauki języka, dlatego nie tak łatwo znaleźć dobrego tłumacza. My proponujemy Państwu tłumaczenia ustne w mieście Katowice stojące na najwyższym poziomie. Tak, by każde spotkanie biznesowe zakończyło się sukcesem.

Katowice – tłumacz ma tu co robić

Katowice to jeden z największych ośrodków biznesowych na Śląsku, dlatego prowadząc tu interesy, warto związać się na dłużej z wybranym biurem tłumaczeń. To usługa potrzebna często, a wiadomo, że stała relacja działa na korzyść klienta. Tłumaczenia ustne będą niezbędne nie tylko na spotkaniach z klientami. Obecnie może być to również spotkanie online poprzez różnego rodzaju komunikatory pozwalające na rozmowę prawie jak na żywo. To doskonałe rozwiązanie również, gdy wybieramy się na targi i to nie tylko te zagraniczne, ale także polskie. N takich wydarzeniach pojawia się wielu biznesmenów i przedstawicieli firm zagranicznych. Dlatego warto mieć w pogotowiu tłumacza, który w razie potrzeby wspomoże nas swoimi umiejętnościami językowymi.

Globalizacja sprzyja biznesowi

Świat się kurczy i obecnie z Polski możemy handlować z ludźmi z całego świata, sedno tkwi
w tym, czy zdołamy się porozumieć i zrozumieć. Z tłumaczem ustnym nie będzie to stanowiło żadnego problemu.